Fernette Ceviz Fidanı

Fernette Ceviz Fidanı Fernor’un tozlayıcısı olarak görev yapmaktadır. Fernette Bahçesi değil Fenor Bahçesi kuracaksanız uygun sayılarda Fernette Ceviz Fidanı almanız gerekmektedir. Bol tozlama yapabilen bir çeşittir. Meyvelerin ortalama ağırlığı 15 grdır. Fernor ile birlikte aynı anda hasat edilmektedir.

Tozlayıcısı olduğu Fernor gibi soğuk ve geç donlanma problemi olan iklimleri seven Fernette Ceviz Fidanı Türkiye’nin en yüksek bölgeierine rahatlıkla ekilebilmektedir. Geç dönem donlarından zarar görmez. 4X8 dikimine uygundur.

 

Ceviz Fidanlarında en iyi dikim aralığı 12 x 12 m, 10 x 10 m, 10 x 8 m veya 8×8 m’dir. Ancak fernette ceviz fidanında en uygun dikim 4X8 yada 5X7 olmalıdır. Fernette fidanı Fernor Bahçelerinde uygun adetlerde tozlayıcı olarak dikilmektedir. Meyvenin kabuktan ayrılması oldukça kolay ve içi beyazdır. Fernette Ceviz Fidanı Franguetta X Lara melezidir. Fransız menşeli verimli bir çeşittir. Geç çiçek verir. Karasal iklimin hâkim olduğu ekolojilere uygundur. Kuru veya yaş olarak tüketilmektedir.

MAVİ SERTİFİKALI FERNETTE CEVİZ FİDANI

Ürettiğimiz Mavi Sertifikalı Fernor ceviz fidanlarının tozlayıcısı olarak kullanacağınız Fernette ceviz fidanlarını ihtiyacımız kadar mavi sertifikalandırmaktayız. Mavi Sertifikalı Fernor Bahçesi kurmak isteyen müşterilerimiz için Mavi Sertifikalı Fernette Ceviz Fidanları Satışımız vardır.

FERNETTE CEVİZ FİDANI FİYATLARI

Yıllık 300.000 Üzerinde fidan üretimi yapan Osmanlı Fidancılık yıllık yüksek sayılarda Fernette Ceviz fidanı üretmektedir. Fernor Bahçeleriniz için vazgeçilmez bir tozlayıcı olan Fernette Ceviz Fidanını en uygun fiyatlarla firmamızdan satın alabilirsiniz.

Gerçek ismine doğru yetiştirilmiş Fernette Ceviz Fidanlarını Firmamızdan Satın Alabilirsiniz.