Fernor Ceviz Fidanı

Fernor Ceviz Fidanı fransız orjine sahip, karasal iklim ve yüksek rakımlara önerilen bir ceviz fidanı çeşididir. Fernor Ceviz Fidanı rakım olarak 1000 metre üstüne dikmeniz için idealdir. Ancak hava koşullarının uygun olması durumunda Fenor Ceviz Fidanı daha düşük rakımlarada dikilebilir. Tozlayıcısı Fernettedir.

Çiçeklenmesi mayıs ayının sonlarında olan fernorun geç donlanma yapması ile birlikte çiçeklerini don olaylarından koruyabilmektedir. Bu sayede alacağınız verimlerde olası azalmaların önüne geçmektedir. Aynı şekilde hasat zamanı Eylül-Ekim aylarından sonra Kasım ayı sonuna kadar kendisini ve yan dallarını kapamakta, bu sayede kış ayı gelmeden olabilecek erken don olaylarından kendisini koruyabilmektedir.

 

Fernor Oldukça verimli bir ceviz fidanı çeşididir. Genç ağaçlarında ortalama verim oranı 30-40 kg olurken 10 yaş ve üzeri ağaçlarda dönüm başına 400-500 kg ürün vermektedir. Yaklaşık 12 gr olan fernorun iç yağ oranı %51’dir. Meyve olgunlaşması geç, yüksek kaliteli, kabuk renkleri açık lezzet olarakta mükemmel derecededir.

MAVİ SERTİFİKALI FERNOR CEVİZ FİDANI

Özellikle yüksek rakımlara ve geç don problemlerinin olduğu bölgeler için en ideal ceviz fidanı türü olan Fernor Ceviz fidanlarına da istenildiği takdirde belirli standartlarda üretilerek mavi sertifikasyon yapılmaktadır. Osmanlı Fidancılık olarak Fernor Ceviz Fidanını müşterilerimizden gelen siparişler adedince Mavi sertifikasyonunu yapıyor ve Mavi Sertifika Standartlarına uygun üretim tesislerimizde üretiyoruz.

FERNOR CEVİZ FİDANI FİYATLARI

Yüksek Rakımlarda yüksek verim vermesi ile bilinen Fenor Ceviz Fidanı 2020 Fiyatları konusunda en uygun fiyat garantisi veren firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Gerçek ismine doğru yetiştirilmiş Fernor Ceviz Fidanlarını Firmamızdan Satın Alabilirsiniz.