Franquette Ceviz Fidanı

Franquette Ceviz Fidanı genellikle Chandler’ın tozlayıcısı olarak dikilir. Bol verimli Franquette Ceviz Fidanı’nın Meyveleri 2,3’lü tutunur. Kolay kırılık ve içi çok kolay çıkar.

Deniz seviyesinden 1200 rakıma kadar dikilebilen Franquette ağaçları dikine, çok kuvvetli gelişir. 10 Chandler Ceviz fidanı için 1 Adet Franquette fidanı dikmek uygundur. Osmanlı Fidancılık olarak Fidan Üretim Bahçelerimizden tüm Dünya’ya Sertifikalı Açık Köklü ve Tüplü Fidan gönderimi yapmaktayız.

 

Chandler Ceviz Fidanı genellikle 7 metre aralıklarla dikilir. Dikim yerleri belirlenen fidanların dikim çukurları yaklaşık 70 cm derinliğinde ve 60 cm genişliğinde açılır. Fidan kökü özenli bir şekilde çukura yerleştirilerek çıkarılan toprak ile yeniden kapatılır. Yapılan bu işlemde fidanın dik olarak dikilmesine ve aşı kısmının toprağın üstünde kalmasına dikkat edilmelidir. Fidan dikildikten sonra özellikle yoğun rüzgar alan yerlerde fidanın yanına destek kazığı çakılabilir.

MAVİ SERTİFİKALI FRANQUETTE CEVİZ FİDANI

Firmamız fidan üretim tesislerimizde ürettiğimiz Franquette Ceviz Fidanlarımızın yeterli sayıda bir kısmını Mavi Sertifikalı olarak belirli standartlara uygun olarak üretiyor ve sertifikalandırıyoruz. Mavi Sertifikalı Ceviz Fidanları ile yüksek hibe desteği almanız mümkündür. Standart Sertifikalı Ceviz Fidanları ile dönümüne 100 TL destek almanız mümkünken Mavi Sertifikalı Ceviz Fidanının dönümüne yaklaşık 300 TL destek almanız mümkündür.

FRANQUETTE CEVİZ FİDANI FİYATLARI

Yıllık 300.000 Üzerinde fidan üretimi yapan Osmanlı Fidancılık ürettiğimiz fidanların büyük bir kısmını Chandler oluşturmaktadır. Chandler için çok önemli olan Franquette Ceviz Fidanı’da üretim bahçelerimizde yıllık ihtiyaçları karşılayacak sayılarda üretilmektedir.

Ayrıca Mavi Sertifikalı Franquette Ceviz Fidanı satışımız 2023-2024 sezonunda başlamıştır. Gerçek İsmine doğru fidanlar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.