Hakkımızda

Chandler Ceviz Fidanı Türkiye’de en fazla dikimi yapılan fidan türüdür. Amerikan California orjinli olan fidan çeşidi yerli cevizlerden daha sonra çiçek açtığı için don ve soğuktan etkilenmez. İnce Kabuklu, iç doluluk oranı yüksek ve iç rengi beyaz olması nedeniyle seçim sebebi olmuştur.

Deniz seviyesinden 1200 rakıma kadar dikilebilen Chandler, genellikle 8*8 dikim aralığında dikilerek bahçe kurmaya uygundur. Franquette çeşidi ile tozlanır. Ayrıca yan dalları meyve verdiği için budanması gerekir.

Chandler Ceviz Fidanı genellikle 7 metre aralıklarla dikilir. Dikim yerleri belirlenen fidanların dikim çukurları yaklaşık 70 cm derinliğinde ve 60 cm genişliğinde açılır. Fidan kökü özenli bir şekilde çukura yerleştirilerek çıkarılan toprak ile yeniden kapatılır. Yapılan bu işlemde fidanın dik olarak dikilmesine ve aşı kısmının toprağın üstünde kalmasına dikkat edilmelidir. Fidan dikildikten sonra özellikle yoğun rüzgar alan yerlerde fidanın yanına destek kazığı çakılabilir.

MAVİ SERTİFİKALI CHANDLER CEVİZ FİDANI

Osmanlı Fidancılık olarak ürettiğimiz fidanlarımızın büyük bir kısmını Mavi sertifikasyon kurallarına uygun olarak üretmekte ve sertifikalandırmaktayız. Bilindiği üzere Sarı sertifikaya sahip fidanlarda aşı kaynağı yada damızlığı gizli tutulmaktadır, herhangi bir bağlayıcılığı yoktur. Ancak mavi sertifikalı fidan üretebilmek için firmamız yetkinliğe sahip üniversitelerden ismine doğru damızlık ve aşı kalemi temin etmektedir. Kurmuş olduğumuz Mavi Sertifikalı damızlık üretim tesisimiz her yıl yetkinliğe sahip kontrol firmaları tarafından kontrol edilir ve gerekli sayımları yapılarak kapasite raporu tutulur, tutulan rapor sonucunda rapor miktarı kadar üretime başlanır.

Mavi sertifikalı fidan ile yüksek hibe desteği almanız mümkündür. Standart sertifikalı ceviz fidanının dönümüne 100 TL destek alabilirken Mavi sertifikalı ceviz fidanının dönümüne 280 TL destek alabilmektesiniz.

CHANDLER CEVİZ FİDANI FİYATLARI

Yıllık 300.000’in üzerinde üretim kapasitesine sahip üretim tesislerimizde Türkiye’nin en uygun fiyatlı Chandler Ceviz Fidanını tüm dünyaya ihraç ediyoruz. 2019-2020 sezonunda Chandler Ceviz Fidanı fiyatlarımızda en uygun fiyat garantisi sunmaktayız. Bahçenizin büyüklüğüne ve alım adedinize göre fiyatlarımızda ufak farklılıklar olmaktadır.

Ayrıca Mavi Sertifikalı Chandler Ceviz Fidanı satışımız 2023-2024 sezonunda başlamıştır. Gerçek İsmine doğru fidanlar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.